Juba poisipõlves ehituspisikuga nakatunud tegevjuht Urmas: "Kui ma polnud parasjagu  spordilaagris, siis olin vanaisaga Muugal ja aitasin teda suvila ehitustöödel."

Kiikri Ehituse juhatuse liige Urmas Kaasik on mees, kelle käe all on valminud Eesti kõrgeim hoonete duo - Tornimäe kompleks. Suurte tegudega tegi hakkaja mees algust juba nooruses - 21-aastasena koostas ta Maardu linnale arengukava ning 22-aastasena oli tema kanda Kadrioru Kunstimuuseumi restaureerimistöödel projekteerimise projektijuhi vastutusrikas roll. Urmase isiksuse kujunemisel on suurt osa mänginud spordi harrastamine, mis on temasse süstinud sihikindlust ja järjepidevust.

Esimene kokkupuude ehitamisega oli Urmasel vanaisa juures Muugal suvilat ehitades: ”Vanasti ehitati kõik ise. Kui ma polnud parasjagu spordilaagris, siis olin vanaisaga Muugal ja aitasin teda suvila ehitustöödel.” Kui kätte jõudis keskkooli lõpp, seisis Urmas valiku ees, kas minna tolleaegsesse Pedagoogika Instituuti õppima kehakultuuri või Tallinna Tehnikaülikooli ehitusmajandust ja -juhtimist. “Valik langes Tallinna Tehnikaülikooli kasuks, sest kool asus kodust 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel,” muheleb Urmas.

Valik langes Tallinna Tehnikaülikooli kasuks, sest kool asus kodust 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel.”

Õpingute kõrvalt otsustas Urmas ka tööle minna saamaks valdkonnas praktilist kogemust. Urmase esimeseks töökohaks oli Laansoo Kinnisvara OÜ, misjärel liikus edasi Lemminkäinen Eesti AS-i: ”Minu ehitusalased teadmised on väga tugevalt Soome ehitusinseneridest mõjutatud,” mõtiskleb ta.

”Kohapeal olles oli reaalsus oluliselt teistsugune, kui end ette valimistada olin osanud, kuid tagantjärgi meenutan neid aegu kindlasti positiivse noodiga.”

Aastatel 2007-2014 tuli Urmasel end tõestada Nordeconis projektijuhina. Sellest kolm aastat pidi ta juhtima Valgevenes Lida õlletehase ehitustöid tegevat tütarettevõtet, millega kaasnes ka vajadus palju kohapeal viibida. “Kaitseväkke ma ei jõudnud, kuid mulle tundub, et Valgevenest sai minu proovikivi kaitseväe asemel - seal oldud aeg oli minu jaoks ääretult keeruline,” jääb Urmas mõtlikuks ning jätkab, “sinna jõudes ei teadnud ma kohalikust elust ja kultuurist midagi, see oli minu jaoks täiesti teine maailm - ühiskond on suletud, väljast saabunud inimesel on seal keeruline navigeerida.” Urmas leiab, et see seiklusi täis ajajärk muutis teda inimesena päris palju, kuid hindab samas ka saadud kogemust: ”Kohapeal olles oli reaalsus oluliselt teistsugune, kui end ette valimistada olin osanud, kuid tagantjärgi meenutan neid aegu kindlasti positiivse noodiga.”

Aastal 2014 oli aeg edasi liikuda ja Urmas asus nii Eestis, kui välisriikides tempokalt kasvava Bauschmidt OÜ arendusdirektoriks. 2016. aasta juulis sõlmiti Metro Capitali tütarettevõttega peatöövõtuleping Kiikri residentside rajamiseks. Paraku oli Bauschmidti jaoks kasvutempo liialt kiire ning ettevõte pidi sellele alla vanduma ja oli sunnitud tegevuse lõpetama. Et aga Kiikri residentside projekt seisma ei jääks, loodi 16. jaanuaril 2017. aastal Kiikri Ehitus OÜ, mille meeskond on oma viie tegutsemise aasta jooksul jõudnud nüüdseks ellu viia juba suuri ja eriilmelisi projekte. Nii kuuluvad ettevõtte portfooliosse korterelamud Kiikri 2, Tuukri 25, Kiikri 6 ning Toom-Kuninga 15, kuid valmis on ka ehitatud ettevõtte suurim projekt, tuulegeneraatorite tootmise tehas Kohtla-Järvel, mis tulevikus hakkab pakkuma tööd pea 400-le inimesele.

“Inseneri töö tähendab pidevat arendamist, ei saa loorberitele puhkama jääda. Kutsetunnistused vajavad uuendamist ja pädevus tõendamist."

Lisaks igapäevasele tööle Kiikri Ehituses on Urmas möödunud kolmel aastal andnud loenguid noortele ehitusinseneridele Tallinna Tehnikakõrgkoolis: ”See nihutab mugavustsooni piire ja annab võimaluse enda teadmist nooremale generatsioonile edasi jagada.”

Et teadmise jagamine vaid kooliseinte vahele ei jääks, on Tallinna Tehnikakõrgkoolist ja ka Tallinna Tehnikaülikoolist jõudnud ettevõttesse pea igal suvel praktikant, kel pärast praktikaperioodi on võimaldatud soovi korral kooli kõrvalt ettevõttesse edasi tööle jääda. “Inseneri töö tähendab pidevat arendamist, ei saa loorberitele puhkama jääda. Kutsetunnistused vajavad uuendamist ja pädevus tõendamist,” arutleb Urmas, kel endal taskus inseneride kõrgema, kaheksanda, taseme tunnistus. Kiikri Ehituse meeskonda näeb Urmas ühtse, toetava ning arendava kasvukeskkonnana, kus teadmisi ei hoita endale, vaid jagatakse neid lahkesti üksteisega - kedagi ei jäeta kunagi hätta ja abi küsimist pigem julgustatakse.

Urmas peab oluliseks pidevat liikumist, arengut ning eesmärkide poole pürgimist - selle sihikindluse ja järjepidevuse on temasse süstinud nooruses spordiga tegelemine:”Korvpalli mängides olin valmis panustama treenides ka siis, kui teised olid juba koju läinud - teadsin, kui keeruline korvpallitrenni pääseda oli ja pingutasin, et sealt mitte välja langeda. Tahtsin alati esiviisikus väljakule pääseda ja pingutasin selle nimel väga.” Korvpall on mehega tänaseni - ettevõtte korvpallisõpradega käiakse kord nädalas väljakul mõõtu võtmas ja loomulikult ei jää ükski korvpallivõistlus ka telerist või tribüünilt vaatamata.

Tööst vabal ajal unistab Urmas aga eelkõige linnakärast põgenemisest: ”Tahaksin maale kolida,” ja jätkab muheledes, “ja Ironman’il tahan osaleda nii nagu minuealistel praegu kombeks.” Pidades oluliseks pidevat liikumist ja arengut, mõtleb Urmas sealjuures ka ettevõtte tuleviku peale: ”Ma ootan, et 4-5 aasta pärast oleks keegi mu kõrvale kasvanud, kellele juhtimine üle anda või osa koormust jagada, et saaksin keskenduda rohkem iseendale,” lõpetab Urmas lootusrikkal toonil.


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

"...ja meeskond  on ka äge!” lisab objektijuht Kaspar

Järgmine

Jaga seda artiklit