"...ja meeskond  on ka äge!” lisab objektijuht Kaspar

Kiikri Ehituse väike kokkuhoidev meeskond on jõudnud oma esimese viie tegevusaasta jooksul tegeleda mitmete eriilmeliste ja suurte projektidega. Ettevõtte arengus ja toimimises on seejuures võimalik kaasa rääkida kõigil olenemata staažist või positsioonist. See mõnusa dünaamikaga meeskond on üksteist igapäevaselt toetav mõnus kamp, kelle tööpäevadest ei puudu ka sõbralik lõõpimine ja lõbusad naljad.

Juba 30 aastat ehitusvaldkonnaga seotud projektijuht Rauli kutsus Kiikri Ehitusse tööle Urmas. Et mõlemad mehed on juba pikki aastaid ehitusega seotud, on nad ka varasemalt kolleegid olnud - tol korral oli aga hoopis Raul Urmase juht. Kiikri Ehituses on Raul töötanud kaks aastat: ”Projektijuhi amet on objektikeskne - olenemata ettevõttest on töö sisu sama. Tööandja valikul loeb siinkohal aga see, kes on ettevõtte juhiks ning missugune on meeskond. Kiikri Ehituses saan tegeleda oma ülesannetega ilma, et keegi pidevalt üle õla vaataks ja mind ülemäära kontrolliks. Samal ajal aga ka tean, et minu seljatagune on kindel ja abi ning tugi alati olemas, kui peaksin seda vajama.”

Ka eriosade projektijuht Sven jagab Rauli arvamust tööandja valiku olulisusest. Projektijuhi ameti sisu on kõikjal sama, kuid inimesed erinevad. Nii nagu mitmed teised, jõudis ka Sven Kiikri Ehitusse läbi tutvuse - tema kontaktiks oli varasem kolleeg ja Kiikri Ehituse objektijuht Reimo. “Töötasuga olen rahul ja kollektiiv on muidugi ka tore,” nakatab Sven oma naeruga ka teisi.

"Oleme kõik ühise eesmärgi eest väljas ja klapime omavahel hästi."

”Ma olen kogu aeg püüdnud Rauli eest põgeneda, kuid ta jõuab mulle alati järgi!” muheleb projektijuht Tiit viidates meeste kauaaegsele tutvusele. Ettevõttesse kutsus Tiidu kolm aastat tagasi aga Urmas, kellega nad mitmete koostööprojektide järel headeks sõpradeks juba pea 15 aastat tagasi said. Pärast suurtes ettevõtetes töötamist hindab Tiit väga väikest meeskonda: ”Mulle meeldib, et ettevõttel ei ole ambitsiooni meeletult suureks kasvada ja börsile minna - nii kaoks see mõnus kambatunne. Oleme kõik ühise eesmärgi eest väljas ja klapime omavahel hästi. Mis peamine, objektid on huvitavad - väljakutset pakuvad kõrgemad kvaliteedinõuded kui ehk mõnes teises peatöövõtu ettevõttes.”

Paljud meeskonna liikmed on ettevõttesse jõudnud tööle just tutvuste kaudu - eelkõige Urmase enda endised kolleegid. Nii jõudis Kiikri Ehitusse neli aastat tagasi tööle ka ehitusvaldkonna spetsialist Marilin. “Urmas pingutab selle nimel, et siin oleks hea töötada - meil on head tasustamise tingimused, lisaks on meile võimaldatud sporditoetus ja soovijad saavad käia kord nädalas kolleegidega korvpalliväljakul mõõtu võtmas. Regulaarselt läbime põhjalikke tervisekontrolle ning igapäevaselt on meil kasutada kaasaegsed töövahendid ja programmid. Korraldame ka ühisüritusi püüdes alati ühendada nii kultuuri kui aktiivset tegevust,” selgitab Marilin.

”See toob meid erinevatelt objektidelt kokku, aitab luua meeskonnatunnet,” kiidab ühisüritusi juba ettevõtte loomise algusest Kiikri Ehituses tööl olnud projektijuht
Margus. Urmase kohta, kes ta ühes endaga eelmisest ettevõttest kaasa kutsus, jätkub Margusel vaid häid sõnu: ”Ta on sõnapidaja mees, temaga tehtud kokkulepped on vettpidavad. Ma usaldan Urmast ja väärtustan tema toetust.”

Objektijuht Kaspar, kes jõudis ettevõttesse neli aastat tagasi otse Tallinna Tehnikakõrgkooli koolipingist kiidab, kuidas arvestades erialaseid tasemenõudeid on antud võimalus end arendada, käia kõigil soovitud ja huvipakkuvatel koolitustel. “Ma sõidan iga päev Kesk-Eestist tööle, mul on tööauto ja meil on isikliku sõiduauto kompensatsioon,” toob Kaspar välja hüvesid, mida Kiikri Ehitus oma töötajatele pakub, “ja meeskond  on ka äge!”

“Meeskonnana me anname endast maksimumi ja natuke rohkemgi. Me teeme kõik, mis etteantud aja ja raha eest võimalik.”

Objektijuhi Reimo kutsus Kiikri Ehitusse tööle endine koolivend ja Kiikri Ehituse projektijuht Margus. “Hindan siinset kollektiivi - mind aktsepteeritakse sellisena nagu ma olen ja kui mul on probleem või mure, saan sellest alati rääkida, läbi arutada. Väikeses meeskonnas kuulatakse ja arvestatakse kõigiga, inimesed teavad ja tunnevad, et nad on hinnatud, ” võtab Reimo enda esimesed kolm aastat Kiikri Ehituses kokku ja lisab, “meeskonnana me anname endast maksimumi ja natuke rohkemgi. Me teeme kõik, mis etteantud aja ja raha eest võimalik.”


Kiikri Ehituse väikesesse kokkuhoidvasse meeskonda mahub nii mitmekümneaastase staažiga ehitusjuhte kui ka värskelt koolipingist tulnud tööjuhte-objektijuhte, kes ühise rindena pingutavad seatud eesmärkide nimel. Võimalus ise ettevõtte arengus ja toimimises kaasa rääkida on sealjuures kõigil olenemata staažist või positsioonist. Igapäevaselt on meil kasutada kaasaegsed töövahendid, töösõitudeks tööautod ja isikliku sõiduauto kompensatsioon.

Kord nädalas saab käia kolleegidega korvpalliplatsil mõõtu võtmas, kuid kui korvpall ei ole meeltmööda võib sporditoetuse eest endale meelepärasema tegevuse valida. Kui tööalastest teadmistest jääb puudu võimaldab Kiikri Ehitus arengule orienteeritud ettevõttena käia just neil koolitustel, mis parasjagu töötajaile vajalikud tunduvad. Ühise meeskonnana käiakse keha ja vaimu värskendamas ühisüritustel, kus liidetud saavad nii kultuursemad kui ka sportlikud tegevused. Tööpäevi saadavad lõbusad naljad ja sõbralik lõõpimine ning teadmine, et seljatagune ühtse meeskonna ja toetava juhiga on igas olukorras kindel.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Järgmine

Juba poisipõlves ehituspisikuga nakatunud tegevjuht Urmas: "Kui ma polnud parasjagu  spordilaagris, siis olin vanaisaga Muugal ja aitasin teda suvila ehitustöödel."

Jaga seda artiklit