TAMMSAARE TEE 56 BÜROOHOONE

7-korruseline büroohoone | 11 935 m2
2021 | 2022

HG ARHITEKTUUR OÜ


PROJEKTIJUHT
| Tauri Tikerpe

Tammsaare tee põhjaküljele, endise Tondi sõjaväelinnaku territooriumile kerkiva 7-korruselise vasekarva ärihoone eesmärk on pakkuda terviklikku linnaruumilist, arhitektuurilist ja maastikuarhitektuurilist lahendust, mis moodustaks ühtse terviku olemasoleva avaliku ruumiga. Hoone ümber luuakse kasutajasõbralik ja väärikas linnaruum, mis pakub kasutajatele uusi mugavaid ühendusi ja liikumisteid.

Hoone kuju on tuletatud krundi kujust ning ümbritsevate tänavate struktuurist. Jätmaks "voolavat" muljet, on kolmnurkse põhiplaaniga hoone nurgad ümardatud. Sissepääsusid markeerivad varikatused, 1.korrus astub hoone perimeetrist tagasi pakkumaks varju ja hajumisruumi sissepääsude ees ning tekitamaks õhulisemat ja kergemat muljet. Hoone kõigile kolmele küljele paigutuvad tulpadena fassaade jagavad haljastatud rõdud ning katuse pinnast kolmandik on planeeritud terrassi jaoks.

Hoone 1.korrusele paigutuvad peasissepääs fuajee ja äripindadega, 2.-7. korrus jaguneb erinevate büroopindade vahel. Korrused paindlikud, jagatavad kuni 5 erinevaks bürooks. Hoone maa-alusel korrusele paigutuva tehno- ja teenindusruumid ning parkla jalgratastele ja autodele.