TUUKRI 25 KORTERELAMU

28 korteriga korterelamu | 3752 m2
2019 | 2020

ARHITEKT 11 OÜ


Kadrioru veerel asuv Tuukri 25 on arhitektuurseks sillaks Kiikri 2 korterelamute ning Tivoli arendusprojekti hoonete vahel. Selle maapealne hoonemaht on lahendatud ühe hoonena mis oma suurusega jälgib kadriorulikku mõõtkava. Hoone jagab ühist parklakorrust Kiikri tn 3/Pikksilma tn 2/Tuukri tn 23 asuva nelja kortermajaga. Tegemist on 5-korruselise hoonega, mille 5. korruse läänepoolne serv on tagasiastega moodustades 5. korrusele lõuna/õhtupäikesele avatud avarad katuseterrassid.

Tuukri 25 hoone jaotub mahuliselt pooleks ümbritsedes keskset trepihalli. Ida poole jäävad kogu fassaadi katvad rõdud. Viimane korrus astub lääne ja lõunakaares tagasi. Lõunafassaadi läbiv kogu fassaadi kõrguses sissepääsunišš annab korterelamule väärika ja suurejoonelise sissejuhatuse.

Hoone fassaadistruktuuri põhimotiiv on moodustatud rõdudest, mille laia vuugiga kitsenev
esiserv jätab elegantse triibu rõdu lae ja järgmise korruse rõdu põranda vahele. See domineerib pikifassaadidel rõdude peenvalge joone raamistuse kompositsioonina, mis mõjub hoonet avavana. Rõdudele sekundeerib rahulikuna tume, suletud, väheste aknapindadega põhjapoolne otsasein.
Tuukri tänava poole vaatav hoone esindus ja sissepääsufassaadi poolitab kogu hoone kõrguses trepikoja klaasitud otsaseina vertikaal. Sellest paremale jääb avatud rõdude fassaadimuster ning vasakule rahulik suletud looduskivi sein, mis ülalt naaldub sissepääsu kohale kogu hoonet katva varikatusena.

Esimese korruse- ning rõdudeta fassaadipinnad on kaetud horisontaalse põletatud pinna ja vabapikkuses tumeda graniitkiviplaadiga. Rõdude tagasein on kaetud tumeda termotöödeldud saarest vertikaallaudisega. Rõdude külgede ja lagede viimistluseks kasutatakse valget komposiitplaati, mis ümber välisserva pöörates raamib tekkiva rõduava. Rõdude välispiirde materjaliks on klaas.