KIIKRI RESIDENTSID

104 korteri ja 5 äripinnaga korterelamu | 16 053 m2
2017 | 2019

ARHITEKT 11 OÜ
PIKOROJEKT OÜ
OÜ VÄLI


Ühelt poolt Kadrioru pargiga ning teiselt Pirita promenaadiga piirnev Kiikri residentside hoonemaht jaguneb kolmeks eraldi hooneks - A, B ja C-majaks, moodustades igaüks eraldi ehitusetapi. Kõigi kolme hoone all asub ühine maa-alune parklakorrus.

Hoone fassaadistruktuur on moodustatud rõdudest, mille laia vuugiga kitsenev esiserv jätab elegantse triibu rõdu lae ja järgmise korruse rõdu põranda vahele. Välisviimistluses domineerib pikifassaadide rõdude peenvalge joone raamistuse kompositsioon, mis mõjub hoonet külgedelt avavana. Sellele sekundeerivad rahulikuna tumedad suletud väheste aknapindadega otsaseinad.

Rõdude avad on eest osaliselt kaetud siinidel klaasvarjestusega, mis on vastavalt vajadusele rõdumööbli kaitseks päikese ja ilmastiku eest liigutatavad. See loob fassaadidele orgaanilise ja muutuva lisakihi. Esimese korruse- ning rõdudeta fassaadipinnad on kaetud horisontaalse vabapikkuses graniitplaadiga. Rõdude tagasein on kaetud laia tumeda vertikaalse termotöödeldud saarelaudisega, põrand samas toonis puit-plastiklaudisega. Rõdude külgede ja lagede viimistluseks on kasutatud valget komposiitplaati, mis ümber välisserva pöörates raamib tekkinud rõduava. Rõdude välispiirde materjaliks on klaas.