KIIKRI 6 ÄRIPINDADEGA KORTERELAMUD

83 korteri ja 7 äripinnaga korterelamu | 12 069 m2
2020 | 2022

PIN ARHITEKTID OÜ
E-INSENERIBÜROO OÜ
ARCHICARD OÜ
TAJURUUM OÜ


PROJEKTIJUHT
| Margus Piispea

Ühelt poolt Kadrioru pargi ning teiselt Pirita promenaadiga piirnevate hoonete arhitektuurikeel on loodud kokku mängima Pikksilma ja Kiikri tänava hoonete arhitektuuriga. Puitfassaad sobib hästi Kiikri 2 tumeda fassaadiga ja heledad rõdusid ühendavad horisontaalsed elemendid peegeldavad Kiikri 2 horisontaalseid rõdude mahte ning suhestuvad lõunasuunal asetsevate naaberhoonete heledate fassaadidega.


Hooned on üles ehitatud puitlaudisega tuumikule, mis on kaetud valgete horisontaalsete fassaadi ilmestavate elementidega. Korterite plaanid on fassaadi suhtes pööratud, moodustades fassaadile astmelised rõdud. Ümber hoone kulgevad muutuva kõrgusega valged horisontaalsed rõdude piirded, moodustades visuaalselt ühtse pealispinna jättes üldilme samas õhuliseks ning andes võimaluse tutvuda ka hoone puitlaudisest tuumikuga.

Ülemise korruse korterid astuvad võrreldes alumiste korrustega sammu tagasi luues avarad keskpäevasele päikesele avatud merevaatega katuseterrassid. Katuseräästa tasandil vormistab hoone üheks lõplikuks tervikuks jätkuv valge raamistus, mis seejuures on kujundatud õhukese ning elegantsena lastes läbi valguse ning vaated.

Fassaadil vastanduvad erineva iseloomuga materjalid. Hoone tuumikule, termotöödeldud vertikaalsele tumedale seinalaudisele, sekundeerivad heledad ja merelainetena mõjuvad minimalistlikuma viimistlusega valged rõduelemendid, mida täiendavad klaaspiirded.